نگرانی های برگزاری جشن عروسی

//نگرانی های برگزاری جشن عروسی

نگرانی های برگزاری جشن عروسی

اگر بخواهید جشن عروسی تان را مثلا شش ماه دیگر برگزار کنید چه برنامه ریزی هایی را باید از همین امروز صورت دهید؟ لیست میهمان ها را آماده کرده اید؟ با آرایشگاه و آتلیه عکاسی هماهنگ کرده اید؟ اصلا میخواهید عروسی را در باغ برگزار کنید یا به اجاره تالار عروسی فکر میکنید؟ کار دوخت لباس عروس به پایان رسیده یا میخواهید لباس عروستان را اجاره کنید؟ اصلا چقدر برای برگزاری این جشن به یاد ماندنی کنار گذاشته اید؟

این ها سوالات و نگرانی هایی است که هر تازه عروس و تازه دامادی با آن ها درگیر است. این سوالات اگر درست و به موقع جواب داده نشوند میتوانند بهترین شب زندگیتان را به بزرگترین کابوس زندگیتان تبدیل کنند.

غذا ها کم آمده یا شور است. عکاس به موقع سر مراسم حاضر نشده است. خواننده گروه موزیک بد صداست و مدام تپق میزند. لباس عروس تنگ یا گشاد شده، گل های ماشین عروس پلاسیده، درهای تالار دیر باز شده و میهمانان پشت در مانده اند. تهویه سالن عروسی درست کار نمیکند و همه خودشان را باد میزنند. گرمایش از کار افتاده و از دهان همه بخار بیرون می آید. جای پارک پیدا نمیشود و یکی از مهمان ها سر جای پارک با عابری گلاویز شده. آرایش عروس به جای گریم ملیح، خلیجی از آب درآمده و هزار و یک اتفاق دیگر…

البته لزوما همه این اتفاق ها در یک مراسم عروسی رخ نمیدهد، اما حتی اگر یکی از این اتفاقات بیفتد به معنای خراب شدن شبی رویایی و رقم خوردن شبی کابوس وار است.

اما راهکار چیست؟ قدیم ها کارهای عروسی را به با تجربه ترهای فامیل می سپردند. همیشه توی هر خانواده ای یک خاله زری و عمه کبرایی بودند که توی این مسایل تجربه شان بالا بود و میتوانستند گرهی از مشکلات مجلس عروسی باز کنند. اما الان دیگر کمی اوضاع عوض شده. عمه کبرا ها و خاله زری ها ار پس توقعات امروزی عروس خانم ها بر نمی آیند. همه چیز فرق کرده. حالا جای این عمه و خاله ها، موسسات تشریفات مجالس هستند که کارهای جشن عروسی را انجام میدهند. از الف تا ی برگزاری یک جشن را به صورت حرفه ای از بر هستند. اگر خاله زری در طول عمرش ۱۰ مجلس عروسی جمع کرده بود این موسسات حداقل ماهیانه ۱۰ مجلس برگزار میکنند. مهمتر از همه اینکه دیگر شما به عنوان یک عروس یا داماد لازم نیست نگران شوری و تندی غذا باشید. همه این مسایل را به این موسسات بسپارید و از عروسی لذت ببرید و بیشتر به فکر چیدن جهیزیه تان در خانه جدیدتان باشید.

دسته‌بندی‌ها

آرشیو مطالب

۱۳۹۶-۱۱-۸ ۱۹:۳۱:۵۰ +۰۰:۰۰